ÇORUM BAYAT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Video Yarışması (Evdeki Öğretmenim)

Video Yarışması (Evdeki Öğretmenim)

 

Bilindiği üzere Covid-19 virüsü, pandemik boyut kazanarak tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkilerini göstermeye başladı. Devletimiz tüm birimleri ile yayılmasını önlemek için yoğun bir çaba göstermektedir. Bu kapsamda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, Bayat Kaymakamlığımızın destekleri ile öğrenci ve velilerimizi evde kalmaya teşvik etmek, evde kaldıkları zamanı etkin ve verimli süreçler haline dönüştürmek amacıyla çeşitli yarışmalar düzenledik. Yarışmalara ilişkin şartname aşağıda sunulmuştur. 

Yarışma Konuları: 

  1. Yöresel Türküler Söyleme

  2. Masal Anlatımı

  3. Tekerleme Söyleme

  4. Yöresel Oyunlar Oynama

  5. Yöresel Yemek Yapımı

  6. Kitap Okuma 

Açıklama: 

Yukarıda belirlenen konularda bireysel veya aile ile birlikte özgün videolar çekip aşağıdaki twitter ve facebook hesabımıza AD, SOYAD ve TELEFON numaranızla birlikte gönderdiğinizde yarışmaya katılmış oluyorsunuz.

 

@bayatmem

 

/bayat.mem.3

 

                 Yarışmaya sadece 3 dakikalık veya daha kısa süreli videolar ile katılım sağlanabilir. Fotoğraflar, afişler veya 3 dakikadan uzun videolar değerlendirmeye alınmayacaktır.

                5-18 Yaş aralığında (5 ve 18 yaş dahil) ilçemizde bulunan örgün ve yaygın eğitim kurumlarından birine kayıtlı tüm öğrencilerimiz yarışmaya katılabilir. Yaygın eğitim kurumlarında öğrenci olanlar ilçemizde ikamet etme şartıyla yarışmaya katılabilir. 

                Bir öğrenci her kategoriden birer video ile yarışmaya katılabilir, aynı kategoriden birden fazla video gönderilirse sadece ilk gönderilen video değerlendirmeye alınır. 

                Veli izni olmadan video gönderilemez, velilerden teyit alınacaktır. 

                Değerlendirmelerde videonun özgünlüğü ve öğrencinin yaşı dikkate alınacaktır. 

                Okullar açılana kadar video gönderilebilir. 

                Değerlendirme sonuçları okulların açıldığı ilk hafta ilan edilecek ve sürpriz hediyeler eğitim kurumlarımızda takdim edilecektir.    

 

BAYAT / ÇORUM - 3643813507

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.