ÇORUM BAYAT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MART 2021 YÖGEP TOPLANTISI

MART 2021 YÖGEP TOPLANTISI

Milli birlik ve bütünlüğümüzü tehdit eden unsurlar ile deaş ve fetö gibi din istismarı yapan oluşumlara yönelik farkındalık oluşturma bağlamında okul yöneticilerinin görevi.

         FETÖ, dış yüzüyle dinî bir hizmet faaliyeti gibi görünse de aslında gizli yüzü ile siyasî, ideolojik ve ekonomik hedefleri olan bir "menfaat şebekesi", aynı

zamanında 15 Temmuz'la birlikte hain karakteri gün

yüzüne çıkmış olan bir "terör örgüt"üdür.

 

        FETÖ, din kisvesi altında yalan ve hileyle yayılan, İslâm'ı maddî-manevî her anlamda çıkarlarına alet eden bir sömürü sistemidir. Devletimizin bekasını hedef alan, milletimizin inanç ve değer dünyasını hiçe sayan, dış mihrakların emelleri uğruna kendi halkı üzerine ateş açmaktan çekinmeyen bu asi topluluğun elebaşı, insanımızı Allah'ın dini ile aldatmıştır.  

 

        Yıllardır kendilerini muhabbet fedaileri olarak tanıtan Münafıkların aslında birer husumet fedaisi olduğu artık hepimizin bildiği bir gerçektir.

 

        Din istismarı konusu, bugün İslâm ümmetinin birlik ve beraberliğini tehdit eden ciddi

bir güvenlik meselesine de dönüşmüştür. Dinî olduklarını ve İslâm'ı temsil ettiklerini iddia

ederek bozgunculuk yapan, kan döken FETÖ, DEAŞ, el-Kaide, Boko Haram gibi terör örgütleri, en büyük zararı Müslüman toplumlara, birlik ve beraberliğimize, geleceğimize ve gençlerimize vermektedir

        Örgüt içinde hapsolan gençler için "aileleri" âdeta bir rakip hatta düşman olarak gösterilmiş, akrabalarıyla bağları kesilmiş, emir-komuta zinciri içinde evlendirilmeleri sağlanmıştır.

 

        Dinî olduklarını ve İslâm'ı temsil ettiklerini iddia ederek bozgunculuk yapan, kan döken ve aslında kendi çıkarları için Müslümanların maddi ve manevi varlığını istismar eden terör örgütleri, en büyük zararı yine Müslüman toplumlara, birlik ve beraberliğimize, geleceğimize ve gençlerimize vermektedir.

       

        Yıllardır savaş bölgelerinde şiddetin ve vahşetin gölgesinde büyümüş, ciddi anlamda fakirlik çekmiş, insan onuruna yaraşır şartlarda yaşayamamış kişilerdir. Bu kişilerin okuma yazma bile bilmediği, herhangi bir din eğitimi almadığı, aksine yıllar boyunca baskı ve zorbalık gördüğü bilinmektedir.

       

       Günümüzde dini istismar ederek gençleri tuzağa düşüren, güç devşirme ve ideolojik çıkar sağlama çabalarına dini alet eden terör örgütlerinden birisi de DEAŞ' tır. Suriye ve Irak'ta yerleşik bulunan bu örgüt, insan kaynağı temin etmek amacıyla sınır komşusu olan ülkemizdeki gençleri hedef olarak görmektedir. DEAŞ ve benzeri yapılarla mücadelede ilk ve en önemli adım, İslâm'ın doğru anlaşılması ve bu örgütlerin hangi İslâmî değerleri kullanarak insanları sömürdüğünün bilinmesidir. Elinizdeki çalışma, milletimizi bu konuda bilinçlendirmek, din istismarına dair uyarmak ve Yüce Dinimizi sahih kaynaklardan öğrenmenin önemine işaret etmek üzere hazırlanmıştır.

 

      Burada biz okul yöneticilerine düşen görev ise okulumuzdaki personelimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizle aramızdaki iletişimi hiçbir zaman koparmamak, tüm paydaşlarımızın her daim yanlarında olduğumuzu hissettirmek ve bu tarz oluşumlara katılmamaları için elimizden gelen her türlü desteği sağlamaktır.

 

BAYAT / ÇORUM - 3643813507

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.